ویژگی های زعفران اصل که در هنگام خرید باید به آنها توجه کنیم

ویژگی های زعفران اصل که در هنگام خرید باید به آنها توجه کنیم

ویژگی های زعفران اصل

شاید یکی از بزرگ ترین معضل های هر خریدار زعفران، عدم توانایی در تشخیص اصالت کالا است. زعفران از جمله گیاهانی است که به دلیل قابلیت های ظاهری امکان تقلبی بودن آن زیاد است، در برخی موارد سودجویان کلاله (کاکل) ذرت را رنگ می کنند و به جای زعفران می فروشند. این مسئله هنگامی که خریدار قصد خرید عمده زعفران را داشته باشد، دارای اهمیت بیشتری است . زیرا در صورت عدم اصالت سرمایه زیادی از خریدار بر باد خواهد رفت.

در این مطلب قصد داریم با ارائه روش هایی آسان برای تشخیص زعفران اصل از زعفران تقلبی، از هدر رفت سرمایه شما و سوء استفاده شرکت هایی که از نام زعفران شب خیز استفاده و زعفران تقلبی را به اسم شب خیز به مشتریان عرضه می کنند جلوگیری نماییم.

 

 

ویژگی های زعفران اصل

 

بخش اول ویژگی های زعفران اصل

 

اولین ویژگی و ساده ترین آنها توجه به سرشاخه های زعفران است. هر زعفران دارای سه سرشاخه است. در زعفران اصل این سرشاخه ها به صورت شیپوری اند، به طوری که اگر دقت کنیم متوجه می شویم هرچه به سمت بالا (ساقه گل) برویم شیپور باریک تر می شود. زعفران دارای رنگ قرمز روشن، دارای طعمی مطبوع و اندکی تلخ و بویی تند است.

 

بخش دوم ویژگی های زعفران اصل

 

 ویژگی دوم زعفران اصل این است که در صورتی که تار های زعفران را مابین کاغذ صافی و یا روزنامه قرار دهیم و آن ها را فشار دهیم، نباید لکه چربی بر روی آن ها باقی بماند، زعفران اصل در این مواقع پودرخواهد شد؛ در غیراین صورت زعفران تقلبی است.

 

بخش سوم ویژگی های زعفران اصل

 

سومین ویژگی زعفران اصل، ماهیت مقاومت در برابر حلالیت در بنزین است، یعنی رنگ تار های زعفران در بنزین محلول نیست و در صورتی که چند تار زعفران را درون بنزین بیندازیم نباید بنزین را رنگین کنند. در کل زعفران سرعت رنگ دهی پایینی دارد. در برخی موارد دیده شده سودجویان با رنگ کردن رشته های زرد رنگ زعفران که قیمت پایین تری دارند، آنها را به قیمت زعفران می فروشند که این رشته ها نسبت به زعفران رنگ دهی بیشتری دارند. پس به هنگام خرید زعفران به این مقوله نیز دقت کنید.

 

بخش چهارم ویژگی های زعفران اصل

 

ویژگی چهارم  زعفران در زمینه ی واکنش آن در برخورد با گاز متان یا همان گاز شهری است. هنگامی که زعفران را بر روی شعله ی گاز شهری قرار دهیم بایستی به رنگ های بنفش و یا نارنجی بسوزد، اگر هنگام انجام این تست زعفران به رنگ زرد بسوزد، نشان از عدم اصالت آن است.

 

بخش پنجم ویژگی های زعفران اصل

 

ویژگی پنجم زعفران مقاومت آن در برابر جوشیدن در آب است. اگر شما چند تار زعفران را در آب درحال جوش بیندازید، در صورت اصل بودن تغییری در رنگ آن ایجاد نمی شود. اما اگر زعفران تقلبی باشد بعد از پنج دقیقه رشته ها شروع به تغییر رنگ میکنند (رنگ آنها سفید خواهد شد).

 

زعفران شب خیز

 

شب خیز از سال ۱۳۸۱ همواره عرضه محصولات اصیل و با کیفیت را سرلوحه برنامه های تجاری خویش قرار داده است و از پیشکسوتان این عرصه محسوب می شود و با جلب اعتماد مصرف کنندگان توانسته وارد بازارهای جهانی شود. برای دریافت محصولی اصل و اطمینان از مرغوبیت آن سعی کنید محصول خود را از وبسایت رسمی سفارش دهید و یا از فروشگاه های معتبر زعفران را خریداری نمایید.

 

  نظرات