معرفی ۳ غذای ویژه با زعفران

معرفی ۳ غذای ویژه با زعفران

غذای ویژه با زعفران

 

غذاهای ساده با پخت سریع، در دنیای امروز بیش از همیشه مورد نیاز هستند. برای مصرف غذاهایی که زمان کمی برای آماده شدن نیاز دارند، حتما لازم نیست از سوسیس و کالباسها و روغن فراوان استفاده کنید. گاهی با مواد ساده ای که در یخچالتان پیدا می شود، می توانید غذاهای مقوی، خوشمزه و سریعی را فراهم کنید. در این مقاله شب خیز، قصد داریم تا شما را با سه دستور غذایی ساده و خوشمزه آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 

غذای ویژه با زعفران

 

کوکو مرغ یک غذای ویژه با زعفران

مواد لازم: دو عدد سینه مرغ پخته / سیرِ له شده/ زعفران ساییده/ یک هویج/ سه عدد پیاز/ چهار تخم مرغ/ روغن سرخ کردنی/ آبلیمو/ نمک و فلفل

ابتدا سینه مرغ را به همراه هویج و کمی زردچوبه و نمک و فلفل و یک پیاز بپزید. سپس آن را ریز رنده کنید و کنار بگذارید. چهار تخم مرغ را هم بزنید و یک قاشق زعفران دم کشیده به آن اضافه کنید. نمک و فلفل بزنید. دو پیاز دیگر را در روغن فراوان کاراملی کنید و پس از خنک شدن پیاز، آن را به مخلوط تخم مرغ و زعفران اضافه کنید. سپس یک استکان آب مرغ و کمی آبلیمو را به مخلوط اضافه کرده و بعد از آن مرغ رنده شده را نیز داخل مایع بریزید. مایه کوکو مرغ را در روغن سرخ کنید و پس از سرخ شدن هر دو طرف، آن را به همراه برنج یا نان سرو کنید.

 

غذای ویژه با زعفران

 

تاکو یک غذای ویژه با زعفران

مواد لازم: نان پیتا یا تاکو/ گوشت چرخ کرده/ زعفران/ فلفل دلمه ای/ زردچوبه/ نمک و فلفل

این غذای خوشمزه، در حالیکه به سرعت و به سادگی آماده میشود، تمام ویتامینهای لازم را در خود دارد. کافیست گوشت چرخکرده را درون تابه به همراه نمک و فلفل و زردچوبه بپزید. پس از پخته شدن گوشت، زعفران را اضافه کنید و اجازه دهید آب گوشت تمام شود. در تابه کوچک دیگری، فلفل دلمه ای (یا هر سبزیجاتی که دوست دارید) را سرخ کنید. مخلوط گوشت و فلفل دلمه ای را درون نانهای تاکو بریزید و سپس کمی آنها را در روغن سرخ کنید تا نانها برشته شوند. برای خوشمزه تر شدن این ساندویچ مقوی، می توانید کمی پنیر پیتزا یا گودا هم به ترکیبات اضافه کنید.

 

 

غذای ویژه با زعفران

 

خوراک مرغ و سیب زمینی یک غذای ویژه با زعفران

 

مواد لازم: مرغ پخته شده/ پیاز/ فلفل دلمه ای/ زعفران ساییده شده/ سس کچاپ/ آویشن/ نمک و فلفل

 روغن و کره را داخل یک تابه با حرارت کم بریزید.  پیاز را اضافه کرده و پس از طلایی شدن پیاز، سیر اضافه کنید. فیله های مرغ را ریش ریش کنید و به مخلوط پیاز و سیر اضافه کنید. فلفل دلمه ای خلال شده را به مواد اضافه کنید. نمک و فلفل و آویشن اضافه کنید، درِ تابه را بگذارید و حرارت را کم کنید و اجازه دهید . سس کچاپ را با کمی زعفران ساییده مخلوط کرده و کنار بگذارید. حرارت را بیشتر کرده تا آب مرغ ها تمام شود و در آخر سس را به مخلوط اضافه کنید. پس از چند ثانیه شعله را خاموش کنید و خوراک را به همراه برنج یا نان میل نمایید.

غذای ویژه با زعفران

زعفران شب خیز

 

  نظرات