معرفی چند نوشیدنی زعفرانی سرد و گرم

معرفی چند نوشیدنی زعفرانی سرد و گرم

نوشیدنی زعفرانی

 

زعفران با طبع گرمی که دارد، از بهترین افزودنی ها برای انواع شربت ها و دمنوشها به حساب می آید. این ماده معطر و خوشرنگ شادی آور است و مصرف آن به مرور زمان افسردگی را از بین می برد. نوشیدنی های گرم و سرد زعفرانی را می توان در تابستان و زمستان، به همراه غذا و یا به عنوان یک میان وعده مقوی میل نمود. در این مقاله طرز تهیه چند نوشیدنی گرم و سرد زعفرانی را با هم مرور می کنیم.

 

نوشیدنی زعفرانی

 

نوشیدنی زعفرانی گرم

 

چای زعفران

 

اولین نوشیدنی گرم و پر طرفدار زعفرانی، ترکیب چای و زعفران است. برای تهیه این چای می توانید ابتدا چای را دم نموده و سپس چند پر زعفران به آن اضافه کنید و پس از چند دقیقه، میل نمایید. می توانید از زعفران دم کرده هم استفاده کنید و چند قطره از آن را به چای دم شده بیفزایید. بهتر است از زعفران ساییده شده استفاده نکنید چرا که رنگ چای را کِدِر می کند.

 

شیر و زعفران

 

ترکیب شیر و زعفران علاوه بر فواید فراوانی که به بدن می رساند، طعم فوق العاده ای دارد و خستگی یک روز شلوغ را از بین می برد. برای استفاده از این نوشیدنی دلچسب کافیست شیر را جوش آورید  سپس کمی زعفران ساییده به همراه شکر و یک هل ساییده به آن اضافه کنید و نوش جان فرمایید.

 

نسکافه زعفرانی

 

یک صبح دل انگیز را می توانید با یک لیوان نسکافه زعفرانی آغاز کنید. یک قاشق چایخوری قهوه فوری بعلاوه دو قاشق چایخوری کافی میت و مقدار دلخواه شکر را با یک لیوان آبجوش مخلوط کنید و سپس چند پر زعفران آسیاب شده را به آن بیفزایید و نوش جان کنید.

 

 

نوشیدنی زعفرانی سرد

 

شربت زعفران

 

شربت زعفران، یکی از اصیل ترین و پرطرفدار ترین شربتهای ایرانی است. کمی زعفران ساییده را با چند قطره آبجوش مخلوط کنید و سپس یک قاشق چایخوری تخم شربتی یا خاکشیر به آن اضافه کنید. آب سرد و کمی شکر را به مخلوط بیفزایید و در صورت تمایل یک قاشق غذاحوری آبلیمو هم بریزید و میل کنید.

 

 

شربت زعفران و گلاب

 

شربت زعفران و گلاب با عطر بینظیری که دارد، می تواند مهمانانتان را سر ذوق بیاورد. بهتر است شهد این شربت را در یخچال نگهداری کنید و هر بار برای درست کردن شربت مقداری از آن را به آب سرد بیفزایید. يك ليتر آب را با يك كيلو شكر روي شعله بگذاريد و اجازه بدهيد بجوشد تا شهد غليظي از آن به‌دست بيايد، سپس نصف قاشق چايخوري زعفران سابيده شده را با نصف استکان آبجوش دم بیاورید و آن را به شهد اضافه کنید. پس از این مرحله، نصف استکان گلاب به مخلوط اضافه کنید. این شهد را در بطری کوچکی در یخچال نگهداری کنید.

 

شربت عسل و زعفران

 

این شربت، دارای طبعی گرم است و می تواند پس از مصرف ماهی و یا غذاهای سرد دیگر، مورد استفاده قرار گیرد. یک قاشق غذاخوری عسل را با آب یک لیموترش تازه در کمی آبجوش حل کنید. این مخلوط را با یک لیوان آب خنک مخلوط کنید و سپس مصرف کنید.

 

خرید عمده زعفران 

 

  نظرات