قیمت زعفران ۱ گرم

قیمت زعفران ۱ گرم

قیمت زعفران ۱ گرم

زعفران ۱ گرم، نوعی از زعفرانهای بسته بندی شده است که به خاطر قیمت مناسب و مقدار معقولش، فروش بالایی دارد. معمولا در سبد خانوار، این وزن از بسته بندی زعفران بیشتر دیده می­شود. زعفران شب­ خیز با ارائه انواع زعفران فله­ای و بسته بندی با کیفیت بالا، زعفران ۱ گرم را در انواع بسته بندی با قیمت مناسب به فروش می رساند. با ما همراه باشید تا در این مقاله به بررسی عوامل تاثیرگذار بر قیمت زعفران در بازار بپردازیم.

 

قیمت زعفران 1 گرم

 

قیمت زعفران ۱ گرم با توحه به مقررات بازار و صنف

 

زعفران نیز مانند محصولات متنوع دیگر، صنف و بازار خاص خودش را دارد که قیمت گذاری این محصول را انجام می دهند. بنابراین قیمت این کالا که ۸۰ درصد آن به خارج از کشور صادر می شود، از محدوده مشخصی بالا یا پایین تر نمی رود. از آنجایی که زعفران یکی از اصلی ترین محصولات صادراتی کشور است، نوسانات ارزی، سیاستهای گمرکی، سیاستهای صادراتی و نرخهای مالیاتی، بر قیمت این محصول تاثیر می­گذارند.

 

قیمت زعفران ۱ گرم با توجه برند زعفران

 

در بازار ادویه و خوراکی­های گوناگون، یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت محصولات، برند آن ماده خوراکی است. همانطور که قیمت یک محصول غذایی یکسان از دو شرکت متفاوت با هم فرق می­کند، قیمت زعفران نیز با توجه به برند آن در بازه مشخصی بالا و پایین می­شود. میزان شهرت یک برند را معمولا کیفیت عطر و طعم زعفران، قدیمی بودن آن، پخشِ خوب و در دسترس بودن آن تعیین می­کند.

 

 

نوع زعفران

 

عامل مهم دیگر در تعیین قیمت زعفران، نوع آن است. در کشور ما معمولا زعفران در یکی از چهار نوع “دسته”، “نگین”، “پوشال” و یا “سرگل” به فروش می­رسد. این زعفرانها هرکدام با توجه به درجه­بندی از نظر عطر و طعم، قیمتهای متفاوتی دارند. امروزه برندهای گوناگون، بسته­بندی های متفاوتی را برای انواع گوناگون زعفران در نظر می­گیرند. از طرفی، محل کاشت زعفران نیز در تعیین قیمت آن موثر است. در کشور ما نقاط متعددی از استان خراسان، فارس، کرمان، لرستان و… کشت زعفران را انجام می­دهند. بعنوان مثال، زعفران قائنات، بعنوان یکی از مرغوبترین انواع زعفران در بازار شناخته شده است.

 

فله­ ای یا بسته بندی

 

این امر که شما زعفران مورد نیاز فروشگاه یا رستوران خود را به صورت فله ای یا بسته بندی تهیه کنید، در مقدار هزینه شما تاثیرگذار است. معمولا زعفران فله ای در صورتی که سفارش شما از محدوده میزان خاصی (مثلا صد گرم) بالاتر برود، به شما تحویل داده می­شود. در غیر اینصورت باید زعفران را به صورت بسته بندی شده خریداری نمایید. بسته بندی های گوناگون زعفران نیز قیمتهای متفاوتی دارند. بسته به اینکه بسته بندی زعفران به صورت پلاستیکی، کریستالی و یا جعبه های خاص (مانند خاتم و…) باشد، هزینه آن نوع بسته بندی، به زعفران اضافه می­شود.

 

قیمت زعفران ۱ گرم شب ­خیز

 

زعفران شب خیز از معتبرترین و قدیمی ترین ارائه دهندگان زعفران در کشور است که در تلاش است با عرضه زعفران اصل باکیفیت و با قیمت مناسب، رضایت کامل مشتریان گرامی را جلب کند. مجموعه شب خیز، آماده همکاری با خرده فروشان، عمده فروشان، فروشگاه­های زنجبره­ای، سوپر مارکت­ها، تهیه غذاها و رستوران­ها و… جهت ارائه انواع زعفران فله ای و بسته بندی می­باشد.  برای استعلام قیمت­ ها و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

  نظرات