خواص آرامش بخش زعفران

خواص آرامش بخش زعفران

خواص آرامش بخش زعفران

 

استرس، بلای این روزهای ما انسان هاست. هر چه بیشتر تلاش می کنید که از این موقعیت فیزیکی خارج شوید، کمتر موفق می شوید. راهکارش چیست؟

وقتی صفحه کلید گوشی یا رایانه خود را فشار می دهید و و کلمات را کنار هم می گذارید تا راهکار رفع استرس را بیابید، گیاهان، داروها و راهکار های بسیاری را مشاهده می کنید که می توانند، میزان استرس شما را کاهش دهند. یکی از این پیشنهادات این است که شما به غار بروید و از هر گونه تنش دوری کنید! کاری که غیر قابل انجام است.

اما راه های ساده تری نیز وجود دارد. می خواهم شما را با معجزه طبیعت آشنا کنم. متخصص کنترل استرس و شادی آور. گیاهی که لبخند به لبان شما می آورد و زندگی را برای شما زیباتر می کند.

زعفران، یکی از گیاهان معجزه آور در طبیعت است.  گیاهی با خواص و مصارف متنوع که می تواند فایده های بیشماری را برای شما به ارمغان آورد. می خواهیم با ابعاد مختلف زعفران آشنا شویم.

این ادویه طلایی با بیش از ۱۵۰ ترکیب آنتی اکسیدانی و مواد دیگر همراه است و با طبع گرم و خشکی که دارد، می تواند طعم دهنده انواع غذاها، خوراکی و نوشیدنی ها باشد.

خواص زعفران در بیماری هایی همچون درمان افسردگی، دیابت، مشکلات قلبی، آسم و اختلالات قاعدگی به عنوان دارو و مکمل غذایی برای رفع و تسریع درمان مورد استفاده واقع می شود.

 

خواص آرامش بخش زعفران

 

 

 

اما خواص آرامش بخش زعفران را می توان موارد زیر دانست:

 

روشن شدن پوست

 

زعفران اگر با شیر مخلوط شود و به عنوان ماسک روی صورت قرار بگیرد، روشن کننده ای قوی خواهد بود.

 

خواص دارویی برای مردان

 

اگر آقایان به عنوان دمنوش استفاده کنند، محرک بسیار خوبی برای توانبخشی جنسی آنان است.

 

قاعدگی

استفاده مداوم زعفران توسط بانوان در وعده های غذایی به منظم شدن دوران قاعدگی شان کمک بسزایی می کند.

 

افسردگی و اضطراب

 

مصرف دم کرده زعفران در دو نوبت روز به خاطر داشتن سافرانال، کروکین و کومپفرول به عنوان آرام بخشی قوی عمل کرده و برای بیماران مبتلا به افسردگی بسیار مفید است. این دم نوش، در کنار انرژی رسانی، استرس را نیز کاهش می دهد.

 

دیابت و قند خون

 

منگنز موجود در زعفران، کاهش دهنده قند خون است. همچنین کروستین زعفران مقاومت به انسولین را کاهش می دهد. مصرف غذایی و شربت پیشنهاد می شود.

 

تپش قلب

آنتی اکسیدان های یکی از خواص موجود در زعفران،  می تواند تپش قلب را کاهش دهد. شربت زعفران راهکار بسیار موثری برای مشکلات قلبی است.

 

شادی آور

 

اما شاید برجسته ترین کاربرد زعفران انرژی رسانی و شادی سازی است. مصرف به اندازه و متعادل زعفران شادی آور و آرامش بخش است.  

پیشنهاد می شود صبح، هنگام صرف صبحانه، تخم شربتی و زعفران مصرف شود. ظهر نیز همراه غذاها به عنوان ادویه، استفاده شود و عصر با چای دم شود. می توانید شب نیز قبل از خواب با دم نوش از خود پذیرایی کنید.

البته به یاد داشته باشید، مصرف بیش از حد زعفران برای کلیه‌ها مضر بوده و کاهش اشتها را به همراه دارد و موجب سردرد و اختلال حواس می‌شود‌. همچنین مصرف زعفران برای خانم های باردار ممنوع است.

 

زعفران شب خیز 

  نظرات