بهترین نوشیدنی های زعفرانی

بهترین نوشیدنی های زعفرانی

بهترین نوشیدنی های زعفرانی

نوشیدنی های زعفرانی طبع گرمی دارند و برای رهایی بدن از سردی فوق العاده اند. در این مقاله، چند نوشیدنی گرم و سرد را برای مصرف در فصول مختلف سال معرفی خواهیم کرد.

 

بهترین نوشیدنی های زعفرانی

 

بهترین نوشیدنی های زعفرانی گرم

 

شیر و زنجبیل

 

شیر و زنجبیل تازه را با عسل و یک چوب دارچین بجوشانید. سپس کمی زعفران را به صورت ساییده به آن اضافه کنید و میل نمایید. این ترکیب درد آرتروز و ورم مفاصل را تسکین داده و اگر به صورت منظم مصرف شود،  این دردها را به راحتی درمان می­کند.

 

دمنوش نعنا

 

چند برگ تازه نعنا را در مقداری آبجوش دم کنید. سپس یک برش لیموترش را به همراه نبات و زعفران ساییده به آن اضافه کنید. در صورت دلخواه می­توانید کمی چای سیاه نیز به این ترکیب اضافه کنید. این دمنوش برای از بین بردن درد معده و رفع سوء هاضمه بسیار مفید است.

 

کاپوچینو با زعفران

 

مقداری قهوه اسپرسو را با شیر داغ و فوم شیر و شکر مخلوط کنید. کمی خامه نیز به آن اضافه کرده و زعفران دم کرده یا ساییده را نیز بیفزایید. از نوشیدنی داغ و انرژی بخش خود در یک روز زمستانی لذت ببرید.

 

معجون گرم

دو قاشق زعفران دم کرده، یک استکان چای دمی سیاه، یک دانه هل، کمی فلفل سیاه، یک چوب دارچین، یک عدد میخک و کمی زنجبیل (تازه یا پودری) را روی حرارت گذاشته و پنج دقیقه به آنها زمان بدهید تا با هم بجوشند و مخلوط شوند. سپس مایع را از صافی بگذرانید. کمی شیر و عسل را نیز با هم گرم کنید. مایع را به شیر بیفزایید و از معجون خود لذت ببرید.

 

 

بهترین نوشیدنی های زعفرانی سرد

 

شربت تخم شربتی

 

دانه های تخم شربتی را به همراه آب و شکر و گلاب و کمی زعفران دم کرده را با هم مخلوط کنید و آنرا چند ساعت درون یخچال بگذارید تا دانه های تخم شربتی خیس بخورند و متورم شوند. این شربت باعث خنکی و حفظ آب بدن می­شود.

شربت به لیمو

 

ابتدا برگهای به لیمو را در مقداری آب به همراه عسل دم کنید و سپس اجازه دهید تا دمنوش خنک شود. پس از خنک شدن کمی زعفران دم کرده به شربت اضافه کنید و آنرا میل نمایید. این شربت سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و شما را از اضطراب نجات می­دهد.

 

شربت گلاب ایرانی

 

برای تهیه این شربت، نبات و گلاب را با شعله ملایم به جوش بیاورید. هنگامی که مخلوط در حال جوشیدن است، کف‌های آن را بردارید. سپس زعفران ساییده شده را با مقداری گلاب ترکیب کرده و به شربتتان اضافه کنید و اجازه دهید خنک شود. این شربت گرمازدگی را به راحتی از بین می­رود.

 

شربت نعنا و زعفران

 

در یک قابلمه آب و شکر را به جوش بیاورید. ساقه و برگ نعنا تازه را درشت خرد کنید و آنها را چند دقیقه درون شربت قرار دهید تا عطر بگیرد. زعفران دم کرده را در آخرین مرحله به شربت اضافه کنید و حرارت را خاموش کنید. پس از خنک شدن آن را درون یخچال بگذارید و هر بار، برای درست کردن شربت، کمی شهد را به آب خنک اضافه کنید و در صورت دلخواه با کمی آبلیمو، میل کنید.

زعفران شب خیز

  نظرات