آشنایی با انواع زعفران

آشنایی با انواع زعفران

انواع زعفران

خریداران عمده زعفران در سراسر کشور، علاوه بر بسته بندی و شرکت و …، با انواع مختلفی از زعفران رو­ به رو هستند. زعفران معمولا در چهار دسته سرگل، پوشال، نگین و دسته به فروش می­رسد. هرکدام از انواع زعفران خاصیت خود را دارند. بهنرین نوع  زعفران عمده را می­توان با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب و رقابتی از فروشگاه شب ­خیز تهیه نمود. برند شب­ خیز با سالها تجربه در امر فروش عمده زعفران، از مطمئن­ترین عرضه کنندگان زعفران در کشور است. برای خرید از شب­خیز و یا کسب اطلاعات بیشتر و همچنین دریافت مشاوره پیش از خرید می­توانید با کارشناسان شب­خیز در قسمت پشتیبانی تماس بگیرید.

 

 

آشنایی با انواع زعفران

 

 

انواع زعفران

 

ازعفران سرگل

 

زعفران سرگل یا سرقلم مشهورترین نوع زعفران است. این نوع زعفران معمولا در بازار مشتری زیادی دارد. زعفران سرگل فقط قسمت رشته بریده زعفران یا کلاله آن به صورت جدا جدا و تمیز است. قدرت رنگی این نوع زعفران بسیار بالاست و میان رشته ها شکستگی دیده نمی شود. از طرفی، زعفران سرگل به نسبت وزنش ، حجم کمتری دارد.

 

زعفران پوشال

 

از داخل هرگل زعفران سه کلاله بیرون می آید که سه کلاله به یک شاخک نازک متصل است که از محل اتصال به پایین زرد رنگ است. زعفران پوشال به صورت رشته ای عرضه می­شود. انتهای رشته های آن زردی و سفیدی دارد و رشته ها به هم متصل هستند. این نوع زعفران، بخاطر داشتن کلاله، رنگ دهی بالایی دارد.

 

 

آشنایی با انواع زعفران

 

انواع زعفران

زعفران نگین

 

زعفران نگین، نوع خاصی از زعفران پوشال است که در آن رشته‌های سه‌ شاخه‌ای کلاله قرمز، بدون قسمت خامه، از میان رشته‌های موجود جدا شده و زعفرانی با حجم زیاد تهیه می‌­شود. زعفران پوشال نگین ارزشمندترین و گران­ترین نوع زعفران است و قدرت رنگ ‌دهی آن نسبت به دیگر انواع زعفران بالاتر است.

 

زعفران دسته

 

این نوع زعفران اصلی‌ترین نوع زعفران است. زعفران دسته از کنار هم چیدن و خشک کردن یک رشته کامل زعفران (شامل کلاله و خامه) به‌دست می‌آید. چینش رشته‌ها بر روی هم به دو حالت یک‌سویه و یا دوسویه انجام می­گیرد. این نوع زعفران را در بازار به نام زعفران “دخترپیچ” نیز می­شناسند.

 

خرید زعفران عمده

برای خرید عمده زعفران می­توانید به وبسایت گروه شب ­خیز مراجعه نموده و پس از مشاهده انواع محصولات زعفران و خواندن مشخصات درج شده برای آنها، محصولات مورد نظر خود را سفارش داده و آنها را درب فروشگاهتان تحویل بگیرید.

 

چرا شب­ خیز؟

  • خرید آسان و اینترنتی
  • تحویل محصولات در سراسر کشور
  • ارائه زعفران اصل قائنات با کیفیت بالا
  • قیمت مناسب و رقابتی

 

خرید زعفران اصیل شب خیز

 

زعفران از چاشنی­های مهم غذاهای اصیل ایرانی است. از آنجایی که قیمت بالای زعفران باعث شده تا نمونه­ های تقلبی آن در بازار ارائه شود، خرید زعفران اصل برای فروشندگان کاری مهم و پرخطر است. شب­ خیز با ارائه زعفران قائنات اصل از معتبرترین برندهای زعفران در کشور می­باشد. این مجموعه در تلاش است تا با جلب رضایت حداکثری مشتریان گرامی، با آنها در تعامل بلند مدت قرار گیرد. زعفران شب­خیز با رنگ و طعم و عطر بی­نظیر، مورد استقبال خریداران قرار می­گیرد و از همین جهت، سود فراوانی را برای فروشندگان به ارمغان می­ آورد.

 

 

  نظرات